آخرین آمار فروش مجموعه تئاتر شهر

شنبه 02 شهریور 1398 ساعت 00:32

 

آرخه نیوز: آخرین آمار فروش و تعداد تماشاگران اجراهای به صحنه رفته در تالارهای مختلف مجموعه تئاتر شهر در نیمه تابستان ۱۳۹۸ اعلام شد.

به گزارش آرخه نیوز به نقل از واحد ارتباطات، آموزش و پژوهش مجموعه تئاتر شهر، آمار فروش و تعداد تماشاگران نمایش‌های به صحنه رفته در تالارهای مختلف مجموعه تئاتر شهر طی هفته های گذشته نشان از افزایش حضور مخاطبان برای تماشای اجراهای صحنه ای تابستان ۱۳۹۸ بوده است. این امر در حالی است که در طول اجراهای این دوره که همچنان با اجرای «لانچر ۵» در سالن سایه ادامه دارد، میزان اعطای تعداد بلیت مهمان نیز به شکل محسوسی کاهش یافته و تراز صندلی هایی که تماشاگران برای تصاحب آن بلیت خریده اند جهش قابل توجهی داشته است.  

بر مبنای این گزارش اجرای «فرشته تاریخ» به نویسندگی و کارگردانی محمد رضایی راد که از دوم تیرماه در تالار چهارسو با ظرفیت ۱۳۳ نفر و قیمت بلیت ۴۰ هزار تومان اجرای خود را آغاز کرد، روز پنجشنبه ۱۷ مرداد ماه با مجموع ۳۹ اجرا، فروش ۳ هزار و ۸۰۱ بلیت تمام بها، ۳۸۸ بلیت نیم بها، ۳۱۱ بلیت تخفیف دار، ۶۳۳ بلیت مهمان و مجموع ۵ هزار ۱۳۲ تماشاگر به فروش ۱۶۹ میلیون و ۷۵۲ هزار تومان دست پیدا کرد.

همچنین اجرای «بانوی آوازخوان» به کارگردانی علیرضا کوشک جلالی که از روز نهم تیرماه اجرای خود را در تالار قشقایی با ظرفیت ۹۶ نفر و قیمت بلیت ۴۰ هزار تومان آغاز و در روز پنجشنبه ۱۷ مرداد به کار خود پایان داد  با مجموع ۳۴ اجرا ، ۲ هزار و ۱۱۷ بلیت تمام بها، ۵۳۱ بلیت نیم بها و ۲۸۳ بلیت مهمان از مجموع ۲ هزار و ۹۳۱ تماشاگر توانست مبلغ ۹۵ میلیون تومان و ۳۰۰ هزار تومان فروش داشته باشد. در همین تالار نمایش «استاد نوروز پینه دوز» به کارگردانی رحمت امینی از روز نهم تیرماه با بلیت ۴۰ هزار تومانی روی صحنه رفت. این نمایش روز جمعه ۱۸ مرداد ماه با ۳۴ اجرا، ۹۴۵ بلیت تمام بها، ۵۳۱ بلیت نیم بها، ۷۶ بلیت تخفیف دار، ۴۶۱ بلیت مهمان و  مجموع ۲ هزار و ۱۳ تماشاگر به فروش ۵۰ میلیون تومان و ۸۵۲ هزار تومانی دست پیدا کرد.

اما در تالار سایه مجموعه تئاتر شهر اجرای «مگس» به کارگردانی توحید معصومی که از روز ۲۳ تیرماه در تالار سایه با ظرفیت ۷۲ نفر و قیمت بلیت ۳۰ هزار تومان روی صحنه رفته بود توانست در مجموع ۲۱ اجرا، ۶۲۲ بلیت تمام بها، ۲۸۲ بلیت نیم بها، ۱۵۶ بلیت دارای تخفیف و ۲۷۶ بلیت مهمان را از آن خود کند و با یک هزار و ۳۳۶ تماشاگر به فروشی معادل ۲۶ میلیون و  ۶۳۴ هزار تومان دست پیدا کند.

از دیگر اجراهای مجموعه در نیمه ی تابستان می توان به «درمیان آب ها» به کارگردانی سامره رضایی اشاره کرد که از ۳۱ تیر تا ۱۷ مرداد در کارگاه نمایش با ظرفیت ۲۶ نفر و قیمت بلیت ۲۰ هزار تومان روی صحنه رفت. این نمایش با ۱۵ اجرا، ۲۴۰ بلیت تمام بها، ۴۹ بلیت نیم بها، ۶۶ بلیت مهمان و مجموع ۳۵۵ تماشاگر به فروشی معادل ۵ میلیون و ۲۹۰ هزار تومان دست پیدا کرد. نمایش «آدم ها، قصه ها، آوازها» به کارگردانی کامران شهلایی نیز بین روزهای ۱۶ تیر تا ۱۱ مرداد  در کافه تریای تالار اصلی با گنجایش ۸۰ تماشاگر و قیمت بلیت ۳۰ هزار تومان اجرا شد. این نمایش با ۲۳ اجرا، ۴۹۵ بلیت تمام بها، ۴۶ بلیت نیم بها، ۵۲ بلیت دارای تخفیف و ۲۰۶ بلیت مهمان میزبان ۷۹۹ تماشاگر و فروشی معادل ۱۶ میلیون ۷۸۸ هزار تومان در طول اجراهای خود به دست آورد.  

نمایش «لانچر۵» به کارگردانی مسعود صارمی و پویا سعیدی هم که از روز ۲۴ تیرماه اجرای خود را در تالار سایه آغاز کرده و به دلیل استقبال قابل توجه تماشاگران همچنان به اجرای خود در این تالار ادامه می دهد تا پایان روز جمعه ۱۸ مرداد با در نظر گرفتن بلیتِ ۳۰ هزار تومانی در مجموع ۲۱ اجرا، ۹۷۱ بلیت تمام بها، ۱۹۰ بلیت نیم بها، ۸۱ بلیت دارای تخفیف، ۲۶۶ بلیت مهمان و یک هزار و ۵۰۸ تماشاگر را به خود جذب کرده و بالغ بر  ۳۳ میلیون و ۹۲۴ هزار تومان فروش داشته است.

دور جدید اجراهای مجموعه تئاتر شهر در تابستان ۱۳۹۸ با ۷ نمایش جدید از پایان هفته جاری آغاز شده است.